Jesteś tutaj: O NAS

O NAS

NASZA FILOZOFIA

Celem firmy Mocni Pomocni jest wspieranie wielu wspaniałych organizacji charytatywnych i pomoc w zebraniu funduszy dla tych najbardziej potrzebujących. Jest nam niezmiernie miło, że nasza działalność w przeważającej mierze została tak pozytywnie odebrana i wraz z grupą ludzi z zamiłowaniem do sportu i pomocy możemy dać coś od siebie. Wsparcie dla naszej działalności wciąż rośnie, podobnie jak liczba osób, które wstępnie nie rozumieją co robimy albo z jakiegoś powodu są przeciwko. Mamy nadzieję, że ta strona wiele wyjaśni i odpowie na nasuwające się pytania.

NIE JESTEŚMY ORGANIZACJĄ CHARYTATYWNĄ

Jesteśmy małą firmą ale od 99% firm odróżnia nas to, że opieramy się na idei zbierania pieniędzy na cele charytatywne. Nie tylko motywujemy ludzi do aktywnego spędzania czasu, ale także umożliwiamy przyczynienie się do zbiórki na wartościowe cele. Pracując nad swoim własnym celem, wykonując zwyczajny trening, spacer czy rekreacyjną aktywność możesz realnie pomagać. Uważamy, że świat byłby o wiele lepszy, gdyby wszystkie firmy, te większe i mniejsze wspierały cele charytatywne.  Jednak aktualnie jest to wolny wybór, a nasz jest taki by pomagać.

POWÓD DO OBAW

W Mocni Pomocni jasno określamy ile opłaty rejestracyjnej z każdej wirtualnej aktywności zostanie przekazane na wskazaną organizację charytatywną. 10zł to minimalna kwota, którą uważamy za możliwą do przekazania i utrzymania w biznesie, abysmy mogli nadal zbierać pieniądze na cele charytatywne. Przekazujemy 10zł za każdą rejestracje, w tym również z tych wygranych w konursach na naszych Social Mediach. Kiedy tylko możemy chętnie przekazujemy więcej, ale 10zł to minimalna kwota. Pamiętajmy, że czym więcej osób zwerbujemy tym kwota będzie większa, bo wydatki naszej działalności mniejsze, np. przy produkcji medali dla Was.

WYDATKI

Niektórzy z Was pewnie odniosą wrażenie, że przekazujemy 10zł z każdej opłaty rejestracyjnej i resztę zabieramy dla siebie ale oczywiście to tak nie działa. Jak każdy inny biznes mamy kilka stałych i zmiennych wydatków, z którymi musimy zmierzyć się każdego miesiąca. Nasze bardzo oryginalne, wysokiej jakości medale wraz z projektem niestety nie są tanie, po naszej stronie jest również pokrycie kosztów zapakowania i dostawy medli dla Was. Podatki za każdą rejestrację, koszty utrzymania strony internetowej, wydatki na reklamę, lokal, media. Zdajemy sobie sprawę, że nasze całkowite dochody czasem mogą nie wystarczyć na pokrycie całkowicie wydatków, ale zapewniamy, że pomoc charytatywna jest tutaj naważniejsza. My zawsze będziemy gotowi do udokumentowania przelanej kwoty. Ta działaność nie ma być dla nas źródłem dochodu, a spełnianiem sportowej pasji, możliwością angażowania Was do aktywnego spędzania czasu, a przede wszystkim pomocy.

Czy nasze wirtualne wyścigi są najskuteczniejszym sposobem przekazywania pieniędzy na cele charytatywne? Oczywiście nie. Ale to nie znaczy, że nie są skutecznym sposobem na pozyskanie funduszy na cele charytatywne.

Jeśli jesteśmy w stanie zebrać np. 500zł lub 5 000zł na daną organizację charytatywną, to jest 500zł lub 5 000zł, których ta fundacja by nie miała gdyby Mocni Pomocni nie istniało. Wierzymy również, że znajdą się uczestnicy z wielkim sercem, którzy zdecydują się dokonać wpłaty bezpośrednio na dany cel charytatywny. Z pełnym zaangażowaniem przedstawimy zawsze cel na jaki zbieramy i będziemy zachęcać do dodatkowego wsparcia. Nie ma tutaj absolutnie potrzeby, by dodatkowe kwoty przekazywać za naszym pośrednictwem. Wszystko to sprawia, że ​​przekazanie darowizny nie podlegają opodatkowaniu.

Oczywiście możemy zmniejszyć nasze wydatki produkując niższej jakości medale czy oszczędzić na reklamie, ale nie znaczy to, że będzie więcej pieniędzy na cele charytatywne. W rzeczywistości stanie się coś odwrotnego: Mniej osób będzie wiedzieć, że nasze wydarzenia się odbywają, a ludzie do których dotrzemy nie będą przekonani. Tak więc pamiętajmy, czym więcej chętnych osób znajdziemy tym więcej przekażemy pieniążków, bo większość naszych wydatków jest stała.

ZAWSZE MOŻESZ NIE BRAĆ UDZIAŁU

Jeśli uważasz że, nasza pomoc nie jest wystarczająca i jeśli nie jesteś zainteresowany otrzymaniem medalu, po prostu nie bierz udziału w naszych wirtualnych wyścigach. Bezpośrednie  przekazywanie darowizny na cele charytatywne jest dosłownie zasugerowane w naszej stronie. Nasze wirtualne biegi pomagają szerzyć świadomość i gromadzić fundusze na wartościowe cele, ale jeśli chcesz zmaksymalizować swój wkład w konkretną działalność charytatywną, prosimy o przekazanie ich bezpośrednio na konto danej fundacji. Ale cokolwiek robisz, proszę nie narzekaj , że nie przekazujemy wystarczająco pieniędzy, a następnie sam przekazujesz 0 złotych na cele charytatywne, ponieważ obiecuję Ci, że organizacje charytatywne z którymi współpracujemy wolą brać udział w naszym wydarzeniu i zdobywać ‘mało’ ale to ciągle więcej niż 0zł.

Jeśli wszystko to przeczytasz i wciąż nie zgadzasz się z tym, co robimy, to jest OK. Możemy zgodzić się lub nie zgodzić. Wiemy, że robimy dobrą robotę dla organizacji charytatywnych, które wspieramy, i jesteśmy dumni z pracy, którą wykonujemy.

Ekipa Mocni Pomocni

KONTAKT

ADRES

os. 1 Maja 4/1/3
44-304 Wodzisław Śląski

TELEFON

+48 786 891 441

EMAIL

bok@mocni-pomocni.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl